Válogasson a Centrometál rozsdamentes hidrofor tartályai közül, melyek most már 7,8-16%-al olcsóbban érhetőek el:
Centrometal CH tartályok 90 l / 140 l / 180 l / 300 l
A rozsdamentes tartályok fő előnyei: a hosszabb élettartam és a megbízhatóság.
Az INOX rozsdamentes hidrofor tartály kiváló választás a vízellátás hatékony és kiszámítható biztosításához. A tartályok korrózióállósága, higiéniai előnyei és tartóssága hozzájárulnak a hosszú távú megtakarításokhoz és a kiváló vízminőség fenntartásához. Ha a vízellátás megbízhatósága és hatékonysága kulcsfontosságú szempont a vállalkozásodban vagy otthonodban, az INOX hidrofor tartályok megfelelő választást jelentenek.
A hidrofor tartály szerepe:
A jelenlegi házi vízművek kiemelkedő fontosságú eleme a hidrofor tartály. Ennek a tartálynak a funkciója kettős: egyrészt csökkenti a szivattyú nyomóoldalán elhelyezkedő rendszerre kifejtett nyomásütést, amely a szivattyú indításakor jelentkezhet. Fontos megjegyezni, hogy léteznek olyan szivattyúk, amelyek lágyindításúak és enyhén emelkedő görbe mentén emelik a motor és a szivattyú fordulatszámát.
Másrészt a hidrofor tartályok átmeneti tároló funkciót látnak el. Ez a puffer szerep különösen fontos a házi vízellátási rendszerekben, mivel hiányában akár kis mennyiségű víz leengedése is aktiválhatná a nyomáskapcsolót, indítva ezzel a szivattyút. Ennek oka a víz összenyomhatatlansága, így a rendszerben található gázok (főként a levegő) összenyomódása lehetővé teszi a minimális nyomás tárolását egy zárt vízrendszerben. Ennek hátránya, hogy a rendszerből történő akár minimális vízkibocsátás esetén is a meglévő nyomás elveszik. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy ennek az ellenkezője is igaz, vagyis a rendszer nyomását akár kis vízmennyiséggel is lehet emelni.
A hidrofor tartály működése
A korábbi hagyományos hidrofor tartályok működési elve az volt, hogy a víz alulról egy zárt tartályba áramoltatva összenyomta a tartály felső részében található levegőt. Ennek az eljárásnak azonban hátrányaként jelentkezett, hogy a bezárt levegő fokozatosan távozott a vízzel együtt. A mai napokban inkább gumimembrános tartályokat alkalmaznak, amelyekben egy gumiréteg vagy gumizsák szigeteli el a vizet és a levegőt egymástól. A gumizsák képes tágulni, és kevésbé gyakran van szükség a levegő utánpótlására. Azonban időről időre továbbra is szükség van rá!
A tartály működése rendkívül egyszerű. Amikor a szivattyú működik, a víz a rendszerből a tartály gumizsákjába áramlik, és a levegő összenyomódik. A szivattyú kikapcsolásakor a víz beáramlása leáll, majd a vízvételi helyen megnyitott csapon keresztül a rendszerből a víz kifolyik, a nyomást pedig a tartályban összenyomott levegő biztosítja. Amikor a rendszerben lévő víznyomás a nyomáskapcsoló által beállított bekapcsolási érték alá csökken, a kapcsoló beindítja a szivattyút.
Amikor a rendszerből kivett víz mennyiségét vizsgáljuk, látható, hogy hidrofor tartály nélkül akár egy pohár víz leengedése is elegendő lenne a szivattyú beindításához. Ezzel szemben, ha rendelkezünk egy hidrofor tartállyal, akkor a szivattyú bekapcsolásának időpontja kizárólag a tartály hasznos térfogatától függ. Bár az egyes tartályok hasznos térfogata eltérő, általánosságban tapasztalható, hogy a hidrofor tartályok nagyjából a névleges térfogatuk harmadáig képesek kitágulni, vagyis a hasznos térfogatuk körülbelül a névleges térfogat egyharmadát teszi ki.