Elektromos fűtőszőnyeg telepítése önterülő aljzatkiegyenlítőbe.
- Nem a leggyakoribb telepítési mód, hiszen eredetileg hidegburkolathoz készülnek, de kivitelezhető és laminált padlók fűtéséhez is használható. Fontos, hogy a telepítés során figyelj az aljzatkiegyenlítő száradási idejére.
- Elektromos fűtőszőnyeg 150 Watt/m2 vagy nagyobb méretek esetén 125 Watt/m2 fajlagos hőteljesítményben.
- A fűtőszőnyeg könnyen és gyorsan telepíthető, arra viszont figyelj, hogy a fűtőkábel hurkok át nem vághatók és a lefektetés során nem keresztezhetik egymást.
- Kizárólag padlófűtéshez gyártott önterülő aljzatkiegyenlítőt használj, mert ez jobban elviseli a hőmérsékletváltozást és akár 1-2 cm-es vastagságban is felvihető.
- A nagyobb aljzatkiegyenlítő vastagság miatt akár több mint egy hetes kiszáradási idővel számolj.
- Minden esetben használj a fűtőszőnyeg alá lépésálló szigetelő lapot, vagy ha nincs lehetőséged több centiméterrel megemelni a padlószintet, használj 6 mm vastagságú speciális szigetelő lapokat, ezzel mérsékelheted a lefelé terjedő hőveszteséget.
- Lehetőség szerint padlófűtésre tervezett laminált padlót vásárolj és tartsd be a gyártó által megadott maximális felfűtési hőmérsékletet.
- Olyan elektromos padlófűtés termosztátot építs be, melyen lehetséges a padlószint hőmérsékletét 28-30°C-ra maximalizálni, ez hozzá járul a laminált padlód tartós használatához.
- A korlátozott felfűtési hőmérséklet miatt lehetséges, hogy a helység hőigényétől függően, kiegészítő elektromos konvektor vagy radiátor beépítése is szükséges lesz a maximális komfort biztosításához.
- A padlóhőmérséklet érzékelő által vezérelt termosztáttal pontosan beállítható a padló hőmérséklet, mellyel energiát takarítasz meg.
- A pontosan szabályozott padlóhőmérséklettel elkerülöd a túlfűtéseket és ez csökkenti a padlóról szálló por mennyiségét.
- A termosztát elektromos bekötésén kívül a fűtőszőnyeg telepítése különleges szaktudást nem igényel, ha akarod saját magad is lefektetheted.